Новини Спільноти

100 проєктів для вирішення проблем громад

100 проєктів для вирішення проблем громад

DESPRO Проєкт -
Number of replies: 0
Шановні учасники Спільноти практики: сталий розвиток!
З приємністю повідомляємо, що 128 наших учасників з Луганської, Донецької, Львівської областей (до нас також приєдналися учасники і з інших областей) успішно завершили курс «Управління проєктами місцевого розвитку», розробивши 100 концепцій проєктів для вирішення проблем громад, - концепцій, які приємно вражали своїм різноманіттям та актуальністю.
За результатами Взаємооцінювання кращими визнані концепції проєктів:
  • підвищення рівня активної громадянської позиції і національно-патріотичної свідомості учнівської молоді в місті;
  • створення системи проведення безкровних тестів на коронавірус SARS-COV-2 / COVID-19;
  • стимулювання бізнес-активності в ОТГ;
  • побудова в місті міні-ТЕЦ з використанням альтернативних видів палива;
  • створення навчального Центру розвитку громади з проєктної діяльності;
  • створення регіональної STEM-лабораторії на базі закладу вищої освіти.
Також цікавими були низка проєктів, пов’язаних зі створенням та розвитком спроможної ОТГ, плануванням розвитку територій, налагодженням транспортного сполучення, облаштуванням транспортної інфраструктури, розширенням мережі міського відеоспостереження; пропонуються також рішення, як налагодити співпрацю влади і громади, забезпечити доступні публічні послуги.
Вже декілька років поспіль розробляються проєкти щодо модернізації шкіл (це і впровадження енергоефективної системи освітлення, шкільна їдальня, подвір'я, велопарковка, і навіть парковий дизайн території чи придбання музично-акустичного обладнання).
Є потреба і в капітальному ремонті будівель шкіл, дошкільних навчальних закладів, придбанні меблів та розвиваючих ігор.
Окремі проєкти присвячені використанню інформаційних технологій у ВНЗ, а також створенню дистанційної школи для дітей із особливими освітніми потребами.
Центри культури, дозвілля, мистецтв, бібліотеки, молодіжні клуби та платформи, історично-культурні проєкти не залишилися поза увагою учасників курсу.
Багато проєктів стосуються спортивних об’єктів: майданчики, тенісні корти, спортивні клуби, фітнес-центри, реконструкція стадіону.
Учасники пропонують також вирішення проблеми, як допомогти малозабезпеченим верствам населення, привертають увагу до безпритульних тварин; розроблені концепції проєктів, пов'язаних із реконструкцією водогону і запровадженням ефективного механізму поводження з ТПВ, а також інші проєкти щодо розвитку екологічної культури (від створення екоцентрів та екологічного містечка - до популяризації зеленого туризму і збереження лісів).
Вперше ми отримали багато цікавих концепцій проєктів щодо створення центрів інновацій, креативних "хабів", центрів підтримки малого та середнього бізнесу, залучення як молоді, так і людей похилого віку до підприємницької діяльності.
Створення центру профорієнтації і окремі виробничі проєкти подані на розгляд.
І як без будівництва нового корпусу пологового будинку, розширення приватного медичного центру, придбання рентгенівського діагностичного комплексу.
Окрім того, низка проєктів присвячена вирішенню питань боротьби з коронавірусом (створення тимчасового мобільного інфекційного госпіталю; соціальної платформи по боротьбі з COVID-19 та його наслідками для допомоги населенню, зокрема, що знаходиться в групі ризику або потребує тимчасової допомоги).
Також, учасники в загальному форумі "Ми тут. Ми всі... Ми є той ґрунт подій майбутніх вирішальних" обмінювалися досвідом і поширювали кращі практики і, в такий спосіб, зробили свій внесок у загальний розвиток нашої Спільноти практик.
Ми бажаємо всі випускникам курсу реалізувати свої ініціативи в громадах і просувати культуру управління за допомогою проєктів у своїх організаціях.
Вкладення Finish-course-03.png